فرایند زمانی رسیدگی به درخواست­‌های دانش­‌آموختگان برتر دانشگاهی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه ، 30 تیر 1395 ، 11:25

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، به منظور تنظیم فرایند اجرایی شناسایی دانش­‌آموختگان برتر موارد زیر به اطلاع متقاضیان می­‌رسد:

1. دانش‌­آموختگان برتر دانشگاه­‌های کشور می­‌توانند از تسهیلات زیر بهره­‌مند شوند:

1-1. تسهیلات خدمت نظام وظیفة تخصصی به دانش‌آموختگان‌برتر دوره‌هاي تحصيلات تكميلي (به منظور استفادة بهينه از توانايي‌هاي برگزيدگان دانشگاهي در توسعة علمي، فرهنگي و فنّاورانة كشور)

1-2. جایزة پسادکتری شهید دکتر چمران (به منظور ارتقاي توانايي‌هاي علمي و حرفه‌اي و ايجاد فرصتي براي جذب دانش­‌آموختگان برتر در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي كشور)

1-3. راتبة پژوهشی/ راتبة تجهیزات به دانش‌آموختگان برتر دورة دكتري تخصصي (جايزة دكتر کاظمی آشتیانی به منظور تسهیل فرایند جذب و فعالیت­‌های علمی در دانشگاه­‌ها و پژوهشگاه­‌ها)

1-4. تسهیلات اشتغال در نهادهاي صنعتي (جايزة شهید تهرانی­‌مقدم به منظور ايجاد شرايطي براي جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهاي صنعتي و فنّاورانه)

1-5. تسهیلات اشتغال در دستگاه­‌های اجرایی (به منظور ارتقاي هرم منابع انساني در دستگاه‌هاي اجرايي)

1-6. وام ساخت/خرید مسکن

2. متقاضیان حداکثر سه سال پس از زمان دانش‌­آموختگی از دانشگاه­‌ها و پژوهشگاه­‌های کشور می­‌توانند درخواست خود را در سامانة اطلاعتی بنیاد (به نشانی soraya.bmn.ir) بارگذاری کنند.

3. بررسي پروندة دانش‌آموختگان، منوط به ثبت كامل اطلاعات متقاضي در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان است و هيچ يك از مدارك به‌طور دستي تحويل نمي‌شود.

4. بنیاد ملّی نخبگان، نتایج ارزیابی پروندة متقاضیان استفاده از تسهیلات «نظام وظیفة تخصصی» و «وام ساخت/خرید مسکن» را حداکثر 45 روز کاری پس از تکمیل مدارک و راستی­‌آزمایی آنها از سوی متقاضی اعلام می­‌کند.

5. نتایج مربوط به برگزیدگان سایر تسهیلات در دو نوبت (شهریور ماه و بهمن ماه) به متقاضیان اعلام می­‌شود (نتیجه نهایی متقاضیانی که در نیمة اول سال پروندة خود را کامل کرده و مورد راستی­‌آزمایی قرار گرفته­‌اند در شهریورماه و سایر متقاضیان در بهمن­‌ماه اعلام می­‌شود).

6. راستي‌آزمايي اطلاعات متقاضي به كمك بنيادهاي نخبگان استانيِ محل تحصيل یا سكونت وي انجام مي‌شود.

7. چنانچه با درخواست متقاضي موافقت نشود، متقاضي مجاز است با ارتقاي فعاليت‌هاي نخبگاني خود و صرفاً يك بار ديگر درخواست خود را در سامانه بارگذاري كند.

8. بارگذاری اطلاعات خلاف واقع در هر مرحله از بررسی، موجب می­‌شود متقاضي از تمامي تسهيلات بنياد محروم و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقي موضوع پيگيري ‌شود.