در نهمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان ایلام/ از بورس تحصیلی مهندس بهزاد خیری رونمایی شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 29 خرداد 1396 ، 16:45

بورس تحصیلی مهندس بهزاد خیری در نهمین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان ایلام رونمایی گردید. به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام، این نشست با حضور دکتر رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، اعضای محترم شورای علمی بنیاد نخبگان استان و همچنین دکتر کامران طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری استان روز دوشنبه مورخ 29 خردادماه 1396 در محل سالن جلسات بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن خوش آمدگویی به اعضای شورا و مهمانان حاضر در نشست و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پرفضیلت رمضان، اظهار داشتند این نشست در جهت معرفی و رونمایی بورس تحصیلی مهندس بهزاد خیری برگزار می­گردد.

در این خصوص رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تقدیر و تجلیل از مهندس بهزاد خیری، بیان داشتند در راستای اجرایی سازی اقدام ملی 2-1-3 سند راهبردی کشور در امور نخبگان (ساماندهی و گسترش پشتیبانی‌های مستقیم و غیرمستقیم مادی در قالب بورس، جایزه‌های مقطعی و پژوهانه از سوی سازمان‌های دولتی، بخش خصوصی و نهادهای عمومی (وقف و خیریه) منطبق با پایش پیشرفت مرحله‌ای و اثرگذاری آنان)، بورسیه تحصیلی مهندس بهزاد خیری به همت بنیاد نخبگان استان ایلام به مرحله اجرایی رسیده است.

دکتر خانی ضمن تاکید بر حمایت و پشتیبانی همه جانبه از استعدادهای استان، بیان داشتند با اجرای این طرح و حمایت از دانشجویان مستعد در قالب بورس­های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و خیرین نخبه پرور امیدواریم در آینده با بهره­گیری بیشتر از ظرفیت بخش غیر دولتی شاهد رونمایی از بورس­های تحصیلی دیگری نیز توسط خیرین عزیز باشیم، تا بتوانیم با حمایت از سرآمدان استان در بالندگی و سرافرازی میهن عزیزمان نقشی اثرگذار داشته باشیم.

ایشان بیان داشتند براساس مذاکرات صورت گرفته فی­مابین بنیاد نخبگان استان و جناب آقای مهندس بهزاد خیری، مقرر گردید تعداد 17 نفر از مستعدان و سرآمدان استان ایلام (5 نفر کارشناسی، 5 نفر کارشناسی ارشد و 7 نفر دکتری تخصصی) هر ساله و به مدت ده سال از طریق این بورس تحصیلی مورد حمایت قرار گیرند.

آقای مهندس خیری از خیرین و کارآفرینان نمونه استان ایلام نیز ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد نخبگان استان برای فراهم نمودن این بستر و ابراز خوشحالی از چنین فضایی در بنیاد نخبگان، بر اهمیت این موضوع تاکید و ابراز امیدواری کردند این گونه امور خداپسندانه بتواند در کمک به مستعدان و سرآمدان استان موثر واقع شود.

وی در این خصوص اظهار داشتند: اگر ما بتوانیم با شناسایی افراد مستعد که غالباً از اقشار ضعیف و متوسط اقتصادی جامعه هستند، به رشد و بالندگی آنها کمک کنیم و به آنها اعتماد داشته باشیم. آنها نیز متقابلاً به این باور می­رسند که جامعه آنها را پذیرفته و مورد حمایت قرار می­دهد. مستعدان در برابر این حمایت احساس مسئولیت نموده و در جهت رشد و شکوفایی جامعه قدم بر خواهند داشت.

در این جلسه دکتر محمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، دکتر علی دل پیشه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر شهریار عباسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام ضمن تشکر از بنیاد نخبگان در این خصوص، از حسن همکاری جناب آقای مهندس خیر تقدیر بعمل آوردند و نکاتی در خصوص امر خیر وقف و کمک به سرآمدان استان عنوان نمودند.

در ادامه نشست شیوه نامه اعطای بورس تحصیلی مهندس خیری تشریح گردید و شرایط و ضوابط، اعضای هیئت امنا و وظایف آنان، برنامه زمانبندی اجرای فراخوان بورس و مبلغ بورسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گزارش تصویری