بازدید نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از بنیاد نخبگان استان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 3 تیر 1396 ، 15:22

دکتر جلال میرزایی نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه صبح روز شنبه مورخ 3 تیرماه 1396 با حضور در بنیاد نخبگان استان، از نزدیک در جریان فعالیت­ ها و برنامه ­های این بنیاد در راستای شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان، سرآمدان، استعددهای برتر و مخترعین قرار گرفتند.

در اين بازديد دکتر رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن خوشامدگویی و تشکر از حضور نماينده محترم مجلس شورای اسلامی، به تشریح برنامه­ ها و فعالیت­ های بنیاد نخبگان استان پرداختند.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن ارائه گزارشی در خصوص نقش بنیاد نخبگان در تدوین نقشه راه توسعه استان؛ خواستار مساعدت نمايندگان مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق اهداف معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملی نخبگان در استان شد.

دکتر خانی در پایان آمادگی بنیاد نخبگان و سرآمدان استان را جهت ارائه مشاوره و همکاری با نمایندگان استان در راستای تدوین برنامه ­های توسعه ای استان اعلام نمود.

آقای دکتر جلال میرزایی نماینده محترم مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در بنیاد نخبگان بر اهمیت و نقش نخبگان در توسعه همه جانبه استان تاکید کرد.

دکتر میرزایی ضمن تمجید و استقبال از گفتمان اقتصاد دانش بنیان و تلاش­ های دکتر ستاری معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور در این خصوص، یکی از راه های برون رفت واقعی از مشکلات اقتصادی کشور را توجه به این مقوله دانست و خواستار توجه جدی مسئولان به ایجاد زیرساخت­ های مناسب در استان­ ها برای تسهیل در ایجاد و توسعه این شرکت­ ها شد.

ایشان در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت ­های صورت گرفته در حوزه­ های مختلف جهت توسعه استان اشاره و ابراز امیدواری کرد در دولت آتی گام­ های موثرتری در این زمینه برداشته شود.

دکتر میرزایی نخبگان و سرآمدان استان را مهمترین سرمایه انسانی استان نامید و ابراز امیدواری کرد مجلس شورای اسلامی برنامه های حمایتی جامعتری را برای این عزیزان در دستور کار خود قرار دهد.

در این جلسه تعدادی از اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان و کارگروه­ های تخصصی ذیل شورای علمی به ارائه دیدگاه ­ها در خصوص بهبود وضعیت کسب و کار و توسعه استان پرداختند.

در پایان به پیشنهاد دکتر میرزایی مقرر شد جلسات بنیاد نخبگان استان با ایشان به صورت ماهانه و با حضور کارگروه های تخصصی شورای علمی استان برگزار گردد.