در راستای توانمندسازی مستعدین برتر
کارگاه آموزشی مشاوره "فعالیت های داوطلبانه و مسئولیت های اجتماعی" برگزار شد

کارگاه آموزشی مشاوره فعالیت های داوطلبانه و مسئولیت های اجتماعی در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ برنامه کارگاه آموزشی مشاوره "فعالیت های داوطلبانه و مسئولیت های اجتماعی"، در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان و با هدف افزایش اثربخشی، کارایی و بهره­وری صاحبان استعدادهای برتر به همت بنیاد نخبگان استان روز دوشنبه مورخ 2 دی ماه 1398 در سالن جلسات بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه دکتر مژگان صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن خوشامدگویی به حضار بخصوص دانشجویان مستعد برتر؛ برگزاری این کارگاه را در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان استان و به منظور ارتقای سطح فرهنگی و معنوی اجتماع نخبگانی و نیز آشنایی نخبگان با فعالیت های داوطلبانه و مسئولیت های اجتماعی دانست.

در ادامه این کارگاه دکتر سعداله عزتی مدرس کارگاه، ابتدا به تعریف فعالیت داوطلبی و ویژگی های فرد داوطلب پرداخت و فعالیت‌های داوطلبانه را فعالیت‌هایی دانست که شخص داوطلبت بدون در نظر گرفتن منفعت مالی و بدون اجبار آن‌ها را انجام می دهد.

عزتی با اشاره به اهمیت فعالیت داوطلبی در پرورش روح انسان؛ افزود: این فعالیت ها هیچگونه منفعت مالی ندارد و در عوض احساس ارزشمند بودن و احترام را برای فرد به وجود می‌آورد.

ایشان شرکت در فعالیت های داوطلبانه را سبب پیشرفت توانمندی ها و رشد روابط شخص دانست، و افزود: انجام فعالیت داوطلبانه می‌تواند برای خیلی از افراد جنبه کاری مفرح داشته باشد. کار داوطلبانه علاوه بر شخص یا سازمانی که درخواست نیاز به کار داوطلبانه کرده‌است می‌تواند برای خود شخص داوطلب فواید مثبت داشته باشد. خیلی از داوطلبان در زمینه‌ای که می‌خواهند کار داوطلبانه انجام دهند دارای تخصص مرتبط هستند. مانند پزشکی، آموزشی یا فعالیت‌های اورژانسی و...

دکتر عزتی در خصوص مسئولیت اجتماعی افزود: مسئولیت اجتماعی یک چارچوب و محدوده اخلاقی است که در آن وظایف مختلفی که دارای منافع و مزیت هایی برای جامعه هستند، بر عهده تک تک افراد جامعه می باشد.

سپس سوالات مستعدین برتر در خصوص مسئولیت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه بحث و بررسی شد.

گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1398/10/02
کد : 10434
تعداد بازدید: 448