با حضور دانشجویان استعداد برتر
نشست اجتماعات نخبگانی با صاحبان شرکت های دانش بنیان برگزار شد

 

نشست اجتماعات نخبگانی با پارک علم و فناوری استان ایلام و صاحبان شرکت های دانش بنیان برگزار شد

نشست تخصصی با حضور روسای بنیاد نخبگان استان، پارک علم و فناوری و صاحبان استعدادهای برتر و شرکت های دانش بنیان استان، با هدف آشنایی صاحبان استعدادهای برتر در حوزه های دانشجویی و دانش آموختگان با فضای کسب و کار و کمک به ایشان جهت حرکت در مسیر کارآفرینی با استفاده از دانش و تجربیات صاحبان شرکت های دانش بنیان، ایجاد پیوند عمیق میان اجتماعات نخبگانی، کمک به تبادل اطلاعات، تجارب و دستاوردها، ایجاد و تقویت زمینه های همفکری میان اجتماعات نخبگانی و سطوح حاکمیتی به منظور مشارکت آن ها در امور مسئله شناسی این برنامه روز دوشنبه مورخ 7 بهمن ماه سال جاری در محل سالن شهید رضایی نژاد پارک علم و فناوری استان ایلام برگزار گردید.

در بخش اول این برنامه که راس ساعت 9 صبح در محل پارک علم و فناوری استان برگزار شد به منظور آشنایی صاحبان استعدادهای برتر با موضوع استارتاپ و راه اندازی کسب و کار از آقای کریمی مدرس مارکتینگ و مربی استارتاپ ویکند که در حوزه کسب و کار و کارآفرینی دارای تجربیات ارزنده ای بودند دعوت شد که ایشان ضمن آشنایی با میزان علاقمندی شرکت کنندگان به موضوعات کسب و کار آزاد به بیان سخنرانی در حوزه کارآفرینی و کسب و کار پرداختند.

سخنران برنامه ضمن ارائه تجربیات خود در زمینه برگزاری استارتاپ و کسب و کار، افراد موفق ایرانی در حوزه استارتاپ و کسب و کار را معرفی کردند و با ارائه وبگاه هایی که می تواند در ابتدای مسیر برای علاقمندان موثر واقع شود و منابع چاپی معتبری که در این زمینه وجود دارد شرکت کنندگان را به مسیر کسب و کار هدایت کردند.

در طی این برنامه سوالاتی برای شرکت کنندگان ایجاد شد که آقای کریمی با استفاده از اطلاعات و تجربیاتی خود، توانستند به خوبی علاقمندان را در مسیر مناسب هدایت کنند.

بخش دوم برنامه با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، رئیس پارک علم و فناوری، صاحبان شرکت های دانش بنیان و استعدادهای برتر استان راس ساعت 14 در محل سالن شهید رضایی نژاد پارک علم و فناوری برگزار شد.

در ابتدا خانم دکتر صالحی پور، رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان و تشکر از پارک علم و فناوری استان جهت همکاری در برگزاری برنامه های مشترک به منظور هدایت و توانمندسازی صاحبان استعدادهای برتر از جمله برنامه نشست اجتماعات نخبگانی، به بیان فعالیت های بنیاد نخبگان استان در راستای شناسایی، هدایت و حمایت از صاحبان استعدادهای برتر و نخبگان پرداختند و ضمن معرفی برخی از برنامه هایی که در سال جاری برای ایشان برگزار شده است خواستار همکاری بیش از پیش با پارک علم و فناوری استان شد.

دکتر طاهرپور، رئیس پارک علم و فناوری نیز در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از بنیاد نخبگان استان جهت برگزاری برنامه­های بسیار خوب و هدفمند برای جامعه استعدادهای برتر استان، بیان داشت ما با وظیفه سنگینی روبه رو هستیم چرا که مخاطبان بنیاد نخبگان استان ایلام و پارک علم و فناوری، مخاطبان خاصی هستند و ما در مقابل ایشان باید با برنامه و هوشمند عمل کنیم و سعی کنیم با برگزاری برنامه های هدفمند ایشان را بخوبی هدایت و راهنمایی کنیم.

ایشان با توجه به اهمیت موضوع پژوهش در جامعه، خواستار اجرای پژوهش قبل از برگزاری هرگونه برنامه ای از جمله برنامه های پژوهشی و فناوری شدند چرا که پژوهش زیربنای فناوری و کارآفرینی است.

پس از سخنان رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام، مدیر مرکز رشد و نوآوری پارک به معرفی خدمات پارک علم و فناوری استان از جمله حمایت از تشکیل هسته های فناوری، ایجاد شرکت نوپا و شرکت های دانش بنیان پرداختند و حمایت های پارک علم و فناوری از این شرکت ها در دو مرحله پیش رشد و رشد را معرفی و در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

در ادامه مدیرعامل شرکت های دانش بنیان از جمله حامی ایده صنعت غرب، هوشمند توانا ربات زانا، توسعه فناوری آرا تک پویا که در جلسه حضور داشتند که ضمن معرفی و سابقه فعالیت در حوزه کسب و کار و کارآفرینی درخصوص زمینه فعالیت شرکت­های دانش بنیان خود نیز توضیحاتی را ارائه دادند و به بیان برخی از تجاربی که در زمینه راه اندازی کسب و کار داشتند پرداختند.

در پایان جلسه به سوالات شرکت کنندگان توسط صاحبان شرکت های دانش بنیان و مسئولین پارک علم و فناوری پاسخ داده شد.

 گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1398/11/07
کد : 10437
تعداد بازدید: 355