امام جمعه ایلام:
اقتصاد دانش بنیان لازمه توسعه استان است/نیروهای جوان تحصیل کرده تبدیل به فرصت شوند

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه توجه به اقتصاد دانش بنیان نیاز اولیه کشور است، گفت: یکی از مشکلات جدی پیش روی استان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ظهر امروز(۴ شهریور) در دیدار با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر با شهادت خود مایه عزت دولت جمهوری اسلامی شدند.
 
حجت الاسلام« الله نور کریمی تبار» یادآور شد:  وجود مرکز نخبگان، فناوری و اقتصاد دانش بنیان،  تکیه گاهی برای  جوانان فارغ التحصیل و استعدادهای درخشانی است که نیازمند پناهگاهی هستند که در سایه آن بتوانند از استعداد خدادادی که دارند استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی  پیش روی استان بیکاری  فارغ التحصیلان دانشگاهی است، افزود: مسئولان اجرایی استان با این موضوع مواجه هستند و هر روز این جوانان بیکار فارغ التحصیل به مسئولان استانی مراجعه می کنند و برخی  از این عزیزان هم توانمندی های خوبی دارند اما باید زمینه های  کار برای آنان فراهم شود و  ایجاد پارک های علم و فناوری  و تامین هزینه های ابتکارات آنان  و موجب تسریع در اهداف بلند این جوانان با استعداد می شود.
 
 امام جمعه ایلام با تاکید بر اینکه اقتصاد دانش بنیان نیاز اولیه کشور است، یادآور شد: برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه  هنوز نتوانسته اند با این مراکز ارتباط برقرار کند و لازم است که در مسیر درستی قرار گیرند که از تحصیلات دانشگاهی و استعدادهای خود استفاده کنند و نیاز است کار تبلیغی و معرفی این مراکز به نحو بیشتری در استان انجام شود.

وی با تقدیر از معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر به استان ایلام، ابراز کرد:  استعدادهای که در استان وجود دارند برای  مسئولان استانی و کشوری تکلیف زا هستند و باید تلاش گردد که زمینه کار آنها باید فراهم شود، استان ایلام استعدادهای خوبی در زمینه های مختلف دارد اما مهاجرت  این نیروهاا به دیگر استان های کشور بزرگترین آسیب پیش روی استان است.
 
حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد:  بهترین سرمایه استان که می تواند امید آفرین باشد همین نیروهای جوان با استعداد و تحصیل کرده است  که باید تبدیل به فرصت مناسبی برای توسعه استان شوند و با حمایت مسئولان استان، نخبگان خوب استان در فعالیت های کارآفرین تمرکز پیدا کنند و در آینده ای نزدیک با مشارکت این عزیزان استان به سمت توسعه حرکت کند.
 
امام جمعه ایلام گفت: لازم است در استان سرمایه گذاری لازم انجام شود تا ایده های های این جوانان تحقق پیدا کند و دستاوردهای نخبگان استان وارد عرصه تتولید و  بازار مصرف شود که این لحظات، لحظات شیرینی  برای مسئولان است.
 
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در این استان دستاوردهای بزرگی را با وجود جوانان توانمند ایلامی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: انتظار می رود که در این زمینه در استان به صورت جهادی کمک شود که نخبگان استانی یک گام جهشی  برای توسعه استان بردارند.

تاریخ انتشار : 1399/06/04
کد : 10496
تعداد بازدید: 212