برنامه بازديد از شرکت پويا نخ ايلام برگزار شد

برنامه بازديد از شرکت پويا نخ ايلام برگزار شد

به همت بنیاد نخبگان استان و با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام برنامه بازدید علمی فرهنگی مستعدان برتر از شرکت پویا نخ مستقر در شهرک صنعتی ایلام روز سه شنبه مورخ 29 مهرماه 1399 به صورت وبینار برگزار گردید.

شرکت پویا نخ ایلام به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی فعال در زمینه تولید نخ پلی استر (نیمه کشیده و کشیده شده) در شهرک صنعتی ایلام به صورت سه نوبته در حال فعالیت است. این شرکت از سال 1388 پروانه بهره برداری دریافت کرده و سالانه 26 هزار تن نخ پلی استر نیمه کشیده و کشیده شده تولید می کند. نخ کشیده شده به عنوان ماده اولیه در کارخانه های بافندگی و نخ نیمه کشیده نیز به عنوان ماده اولیه در ریسندگی الیاف مصنوعی کاربرد داشته و نقش مهمی در جلوگیری از خروج ارز دارد. شرکت پویا نخ ایلام با داشتن 200 کارگر به صورت مستقیم سهم مهمی در اشتغال زایی جوانان تحصیل کرده استان ایلام ایفا می کند.

در ابتدای برنامه مهندس آذری مدیرعامل شرکت پویا نخ ضمن خیر مقدم و تشکر از بنیاد بابت برگزاری برنامه بازدید؛ به معرفی خود و شرکت پویا نخ پرداخت.

آذری افزود: شرکت پویا نخ در دی ماه 1379 کلنگ زنی شد و در سال 1388 شروع به تولید نمود. محصولات این شرکت جز 5 برند برتر کشور بوده و بازار هدف آن ترکیه می باشد. اما با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و لزوم توجه به رونق تولید داخلی؛ اولویت شرکت پویا نخ تامین مواد اولیه کارخانجات داخلی است.

وی با اشاره به استفاده از فناوری روز دنیا، بیان داشت: در ابتدا دستگاه های ایرلندی مورد استفاده قرار گرفت ولی با توجه به تغییر سیاست ها، از فناوری دستگاه های چینی و خط تولید جدید با تکنولوژی بارمگ آلمان (3 خط تولید) استفاده می گردد.

ایشان ماده اولیه مورد استفاده شرکت را گرانول pet نساجی محصول مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان معرفی نمود که در فرایند تولید و با گرمای بین 280 تا 285 درجه سانتی گراد، وارد رشته ساز شده و سپس وارد فاز جامد می گردد و در طبقات پیچش نخ محصولات مختلف نخ پلی استر کشیده و نیمه کشیده در تعداد رشته های مختلف تولید می گردد.

پس از توضیحات مدیرعامل شرکت پویا نخ؛ از قسمت های مختلف شرکت بازدید بعمل آمد و به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.

تاریخ انتشار : 1399/07/29
کد : 10516
تعداد بازدید: 249