صالحی پور:
هم افزایی نهادهای علمی و دانشگاه ها برای رفع مشکلات استان ضروری است

در راستای هم افزایی و همکاری و اجرای برنامه های مشترک تفاهم نامه همکاری فی ما بین بنیاد نخبگان استان و جهاد دانشگاهی منعقد گردید.

در راستای هم افزایی و همکاری و اجرای برنامه های مشترک تفاهم نامه همکاری فی ما بین بنیاد نخبگان استان و جهاد دانشگاهی با حضور خانم دکتر صالحی پور رییس بنیاد نخبگان استان و آقای حسینی رییس جهاد دانشگاهی واحد ایلام روز سه شنبه مورخ 19 بهمن ماه سال جاری به میزبانی بنیاد نخبگان استان منعقد گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر صالحی پور ضمن تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) و خوش آمدگویی به رییس جهاد دانشگاهی و همکاران ایشان؛ بر لزوم ایجاد همکاری و تلاش در برآورده کردن نیازهای مستعدین و دانشجویان، استفاده از تسهیلات قابل ارائه از طرف بنیاد نخبگان استان تاکید نمودند.

ایشان در این نشست اظهار کرد: با شناختی که از جهاد دانشگاهی دارم برای کمک به استان به اجرایی سازی محور های این تفاهم نامه امیدوار هستم و باید راهکارهای علمی را دنبال کنیم.

همچنین در ادامه افزودند: هم افزایی نهادهای علمی و دانشگاه ها برای رفع مشکلات استان ضروری است.

حسینی رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز با تشکر از بنیاد نخبگان استان؛ بر لزوم همکاری و هم افزایی در جهت اشتغال‌زایی و آشنایی با زیست بوم کارآفرینی اشاره کردند.

رییس جهاد دانشگاهی ایلام با اشاره بر ایجاد بستر در توسعه شرکت های دانش بنیان افزود: مرکز نوآوری، مرکز رشد و همچنین هدایت ایده های نخبگان به سمت تجاری سازی اقدامات خوب و ارزنده ای است که جهاد آن را در اولویت کاری خود قرار داده است. و نیز اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با ظرفیت های عظیم و کار هماهنگ در زمینه های مختلف با شبکه سازی توانسته است منشاء اثر باشد.

 ایشان افزود با راه اندازی یک مرکز صنایع خلاق فراوری بنه که بخشی از اقدامات آن انجام شده و قراردادها منعقد گردیده که هم افزایی صورت گرفت و این یک اتفاق خوب برای استانمان می ­باشد.

در ادامه خورشیدی کارشناس بنیاد نخبگان استان توضیحاتی در خصوص ماموریت و اهداف بنیاد در راستای شناسایی، حمایت و هدایت سرآمدان، نخبگان و مستعدان ارائه دادند و شیوه نامه ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در راستای پشتیبانی از دانشجویان مستعد، دانش آموختگان برتر دانشگاهی، اعضای هیئت علمی سرآمد و شامخ را تشریح نمودند. همچنین برنامه های ترویجی فرهنگی بنیاد برای توانمندسازی مستعدین را معرفی کردند.

تاریخ انتشار : 1399/12/19
کد : 20552
تعداد بازدید: 40