حمایت کمیته امداد از ۲۹۰ مستعد علمی در استان ایلام
تجلیل از استعدادی برتر مددجو با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه های استان

در آئینی که در محل اداره کل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام برگزار شد از دانشجویان مستعد و برگزیدگان علمی مورد حمایت این نهاد در استان تجلیل شد.

موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام در این آئین که به صورت ویدئو کنفرانس در ارتباط با مرکز و استان های دیگر برگزار شد بیان کرد: هم اکنون ۲۹۰ دانش آموز، دانشجو و دانش آموخته مستعد مددجو در حوزه های تحصیلی، ورزشی، دینی از حمایت های ویژه کمیته امداد برخوردار هستند که از این تعداد ۷۰ نفر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و از این تعداد نیز ۱۵ نفر از آنان در حال تحصیل در رشته های پزشکی هستند.

موسی نژاد افزود: مستعدین مورد حمایت این نهاد اگرچه که از لحاظ اقتصادی در تنگنا بوده اند اما از لحاظ علمی و داشتن استعدادهای درخشان در سطح بالایی قرار دارند.

وی اشتغال این مستعدین را از دغدغه های اصلی آنان برشمرد و گفت: امیدواریم آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها در این استان زمینه استفاده از توان و ظرفیت این قشر و استفاده از توان علمی آنان را فراهم نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۹ هزار دانشجو و دانش آموز از خدمات فرهنگی و آموزشی این نهاد برخوردار هستند.

دکتر صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام نیز با عنوان اینکه کمیته امداد با حمایت خوب از قشر تحصیل کرده از دستگاه هایی است که بهترین نوع همکاری را با بنیاد نخبگان استان دارد گفت: ما برای انعقاد تفاهم نامه در زمینه حمایت بیشتر از مددجویان مستعد آماده همکاری با کمیته امداد هستیم.

وی ادامه داد: شناسایی و توانمند کردن استعدادهای برتر علمی و هدایت آنان به سمت نخبگی از وظایف اصلی بنیاد نخبگان است تا این قشر به افرادی اثربخش در جامعه تبدیل شوند.

صالحی پور افزود: طرح ملی شهاب در بنیاد نخبگان ظرفیت بسیار مهمی برای شناسایی نخبگان و رسیدن آنان به قله های پیشرفت و کسب مدارج بالای علمی است.

دکتر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این همایش گفت: کمیته امداد بهترین و اثرگذارترین نوع خدمت را به قشر تحصیل کرده و مددجو در استان ایلام ارائه می دهد.

مهردادی: استفاده از ظرفیت نخبگان در بدنه مدیریتی و اداری باعث رشد و توسعه استان می شود.

نیازمند این هستیم که دستگاه های اجرایی استان سهمیه خاصی را برای بکارگیری و اشتغال مستعدین تحصیل کرده تعیین و ردیف خاصی را برای استخدام آنان در نظر بگیرند.

خوشبختانه در استان ایلام قشر مستعد و تحصیل کرده مورد حمایت کمیته امداد توانسته اند به مدارج بالای علمی، مدیریتی و اداری دست پیدا کنند.

حجت الاسلام فتاحی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز در این همایش اظهار کرد: تأثیرگذاری خدمات علمی، آموزش و فرهنگی کمیته امداد به مردم به عینه در جامعه قابل لمس است.

فتاحی: کمیته امداد از دستگاه هایی است که در زمینه های فرهنگی، آموزشی، دینی و مذهبی بهترین نوع خدمات را به نیازمندان و مددجویان ارائه می دهد.

ارتباط خوب و موثر کمیته امداد با قشر تحصیل کرده مورد حمایت این نهاد زمینه رشد و بالندگی و پیشرفت این قشر را فراهم کرده است.

کمیته امداد از دستگاه هایی است که به صورت تخصصی به قشر تحصیل کرده و مستهد در استان ایلام خدمت رسانی می کند و ما در سازمان تبلیغات اسلامی آماده همکاری تنگاتنگ و موثر با کمیته امداد در این زمینه هستیم.

علیشاهی مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز با بیان اینکه قشر تحصیل کرده از سرمایه های اصلی هر کشور برای رشد و توسعه به حساب می آیند و در کشورهای توسعه یافته نخبگان بیشترین تأثیر را در پیشرفت و توسعه دارند افزود: نخبگان الگوی مناسبی برای جامعه و کشور هستند که زمینه موفقیت و تشویق دیگران را نیز فراهم می کنند و تجلیل از این قشر باعث تکثیر علم و دانش و ایجاد انگیزه در دیگران می شود.

تاریخ انتشار : 1399/12/27
کد : 20556
تعداد بازدید: 34