کارگاه آموزشی موفقیت و کارآفرینی برگزار گردید.

کارگاه آموزشی موفقیت و کارآفرینی ویژه سرآمدان، استعدادهای برتر، مخترعین و دانشجویان سراسر کشور روز چهارشنبه 26 خردادماه 1400 به صورت مجازی برگزار گردید.

بنیاد نخبگان استان ایلام کارگاه آموزشی موفقیت و کارآفرینی را توسط دکتر همایون مرادنژادی دانشیار دانشگاه ایلام ویژه سرآمدان، استعدادهای برتر، مخترعین و دانشجویان سراسر کشور روز چهارشنبه 26 خردادماه 1400 به صورت مجازی برگزار نمود.

در ابتدای این برنامه دکتر مرادنژادی در خصوص وضعیت توسعه کشورها مطالبی را بیان داشتند: کشوری توسعه یافته است که اقتصاد موفقی داشته باشد یا به عبارت دیگر توسعه یافتگی کشورها به این دلیل است که این کشورها اقتصادشان یک اقتصاد موفق است. اقتصاد موفق آن کشورها به خاطر شرکت­های موفقی است که در آن کشورها وجود دارد در نتیجه شرکت­های موفق باعث شدند که اقتصاد کشورهای توسعه یافته رشد کنند.

ایشان در ادامه افزودند؛ سوال که در اینجا به وجود می­آید این است که چه کسانی شرکت­های موفق را به وجود آوردند و راه اندازی کردند؟ افرادی که ما به عنوان افراد کارآفرین آن­ها را می­شناسیم افرادی هستند که شرکت­های موفق راه اندازی کردند و توسعه دادند. بنابراین افراد کارآفرین باعث شدند که توسعه شکل بگیرد پس می­توان گفت که توسعه کشورهای توسعه یافته به خاطر افراد کارآفرین است.

دکتر مرادنژادی با اشاره به اینکه جان استوارت میل اقتصاددان انگلیسی اولین واژه کارآفرین را در سال 1848 به زبان انگلیسی ترجمه و اینگونه تعریف کردند کارآفرین کسی است که متعهد می­شود مخاطره­های یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل کند. کارآفرینی فرایندی پویا است که در آن فرد کارآفرین با شناسایی فرصت­های جدید به ایده ای نو و خلاق دست یافته و با کسب منابع لازم و با پذیرش مخاطره و ریسک کسب و کار جدیدی راه اندازی نماید. نتیجه این فرآیند ارائه محصول یا خدمات جدیدی به جامعه است. در واقع کارآفرینی داستان افراد موفق و بیان چگونگی موفقیت آن­ها است.

مدرس کارگاه به امواج پیش برنده کارآفرینی اشاره کردند و بیان داشتند که امواج در پیش برنده در سه مرحله اتفاق می­افتد: اولین مرحله انتشار کتاب­هایی در خصوص زندگی کارآفرینان و تاریخچه شرکت­های آن­ها، دومین مرحله چگونگی ایجاد کسب و کار شخصی و سومین مرحله شیوه­های سریع پولدار شدن.

دکتر مرادنژادی دکترای کارآفرینی موفقیت را اینگونه تعریف کردند: موفقیت یعنی باالفعل کردن استعدادهای نهانی که در وجود هر کس نهفته است، انسان به طور ذاتی تواناییهای منحصر به فردی میتواند داشته باشد. ساختار ذهن افراد به گونه­ای است که هوش و تئانایی ذهنشون در ابعاد مختلف می­تواند وجود داشته باشد پس هر کس بتواند توانایی ذهنی خود را شناسایی کند یک فرد موفق محسوب می­شود.

ایشان در ادامه مباحث افزودند: چند قانون ساده برای موفقیت وجود دارد 1- قانون تغییر 2- قانون تمرکز 3- قانون عادت 4- قانون تفکر مثبت 5- قانون انتخاب 6- قانون تجسم خلاق .

در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و مدرس کارگاه به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

تاریخ انتشار : 1400/03/26
کد : 20584
تعداد بازدید: 18