یکشنبه 9 آذر 1399

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دیدار آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه با نخبگان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان

آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه با نخبگان و اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان دیدار کردند.

نشست آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه با مقامات ارشد قوه قضاییه، مهندس سلیمانی استاندار ایلام، حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، روساء و اساتید دانشگاه های استان، رئیس، اساتید و طلاب حوزه های علمیه و جمعی از نخبگان، صبح روز پنج شنبه هفتم دی ماه، در محل سالن آیت اله حیدری دانشگاه ایلام برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه و عضو شورای علمی بنیاد نخبگان استان، با عرض خیر مقدم به ریاست قوه قضائیه و هیات همراه، مقامات استان و روحانیون، نخبگان و اعضای هیات علمی دانشگاه های استان، سخنانی را در رابطه با رعایت حقوق شهروندی و همکاری دانشگاه ها با قوه قضاییه ارائه داد.

در این مراسم، به علت کسالت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه؛ حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه، به ایراد سخنرانی پرداخت و  با ابراز خرسندی به جهت حضور در ایلام و تمجید از مردم این استان به خاطر پایداری در دوران جنگ تحمیلی، از سخنان دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه درباره کمک دانشگاه ها به قوه قضاییه در زمینه پژوهش استقبال و بر تربیت کادر انسانی توانمند در دانشگاه ها برای خدمت در قوه قضاییه تاکید نمود.

همچنین در این نشست حجت الاسلام لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، توضیحاتی درباره نقش روحانیون ایلامی با محوریت مرحوم آیت الله حیدری در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه ها ارائه داد و  جایگاه حوزه های علمیه استان را تشریح کرد.

در ادامه آقای دکتر کریمی به نمایندگی از جامعه نخبگان دانشگاهی و همچنین حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی مدیر حوزه علمیه ایلام به نمایندگی از نخبگان حوزوی سخنانی را در رابطه با نقش قوه قضاییه در سالم سازی فضای جامعه و حفاظت از سرآمدان دانشگاهی و حوزوی بیان نمودند. 

تاریخ انتشار : 1396/10/07
کد : 363
تعداد بازدید: 372

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)