با هدف توانمندسازی مستعدان و سرآمدان استان ایلام صورت گرفت/
برگزاری کارگاه آموزشی مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر

کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» با هدف افزایش اثربخشی، کارایی و بهره‌وری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان و با هدف افزایش اثربخشی، کارایی و بهره‌وری صاحبان اجتماع نخبگانی، کارگاه آموزشی «مهارت سخنرانی و ارائه مؤثر» به همت بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه رضا خورشیدی کارشناس امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن خوشامدگویی به حضار؛ برگزاری این کارگاه را در راستای توانمندسازی مستعدان و سرآمدان استان در زمینه ارائه پژوهش ­ها و مصاحبه­ های شغلی دانست.

در ادامه این کارگاه دکتر حسین مهدی ­زاده مدرس کارگاه با تشریح انواع مهارت­ های زندگی؛ مهارت های حرفه ­ای و شغلی را در کسب موفقیت مهم ارزیابی کرد و شرکت کنندگان را به مطالعه متون متنوع در این زمینه دعوت نمود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نیازهای سرآمدان، دانشجویان و فارغ­ التحصیلان دانشگاهی کسب مهارت­ های سخنرانی است.

در ادامه دکتر مهدی زاده به تشریح انواع شیوه های ارائه مطلب از جمله سخنرانی پرداخت و مواردی از قبیل تسط بر موضوع، توانایی مدیریت استرس، شناخت مهارت های ارتباط کلامی و مدیریت زمان را بعنوان مهمترین عوامل تاثیر گذار بر موفقیت یک سخنران، بیان نمود.

دکتر مهدی زاده نداشتن تکیه کلام، پرهیز از ایجاد ابهام و ایهام، داشتن تاکیدات و تکرارهای بجا، گردش آرام نگاه به سوی همه، سخن گفتن حتی الامکان با چند سبک، استفاده از حرکات بدن و ... را از موارد موثر بر جذابیت سخنرانی برشمرد.

ایشان در ادامه به معرفی ابزار مورد استفاده در سخرانی ها پرداخت و نکاتی در جهت استفاده صحیح از آنان ارائه کرد.

در پایان علاوه بر بیان تجربیات شرکت‌کنندگان و بررسی چرایی موفقیت و یا شکست آنان در ارائه مؤثر، تمرینات لازم برای سخنرانی ارائه شد.

گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1396/12/17
کد : 387
تعداد بازدید: 623