پنج شنبه 28 شهریور 1398

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان و بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام

نشست هماهنگی و همکاری روسای بنیاد نخبگان و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ این نشست با حضور دکتر مژگان صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان، سرهنگ علیپور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، کارشناسان بنیاد نخبگان و بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان روز یکشنبه مورخ هشتم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن خیرمقدم، به بیان اهداف و فعالیت های انجام شده توسط بنیاد نخبگان استان پرداختند.

صالحی پور با تشریح ماموریت و اهداف بنیاد ملی نخبگان؛ شرایط احراز استفاده از تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان دانشجویی، دانش آموختگان، اختراعات، ادبی، هنری و ... را تشریح نمودند.

ایشان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان جهت توسعه استان، بیان داشتند: ایجاد تمهیداتی برای به کارگیری و اثرگذاری نخبگان و صاحبان استعدادهای برتر جهت کارآفرینی، تولید ثروت و نقش آفرینی در توسعه پایدار کشور از ماموریت ها و وظایف بنیاد نخبگان استان بشمار می رود.

در ادامه رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام بر ضرورت تعامل و همکاری دستگاه ها تاکید نموده و افزودند: بنیاد نخبگان در راستای تعامل و هم افزایی در اجرای برنامه های مشترک و هدفمند اعلام آمادگی می نماید.

در ادامه جلسه سرهنگ علیپور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام، به اهداف و وظایف این سازمان اشاره نموده و بیان کردند: در حال حاضر در سطح استان به منظور شناسایی و حمایت از ایده ها و طرح های فناورانه با قابلیت تجاری سازی در تمامی شهرها و روستاهای استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در زمینه تکمیل بانک های اطلاعاتی، تشکیل کارگروه های تخصصی، برگزاری همایش ها و جشنواره ها، کارگاه های تخصصی جهت توانمندسازی استعدادهای برتر و مخترعین استان آماده هرگونه همکاری با بنیاد نخبگان استان می باشند.

همچنین در این جلسه نشست مقرر گردید تفاهم نامه ای جهت همکاری های مشترک بین بنیاد نخبگان و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در نشست آتی منعقد گردد.

تاریخ انتشار : 1398/02/08
کد : 415
تعداد بازدید: 23

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)