سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام برگزار شد

نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام به منظور گسترش همکاری و برنامه های مشترک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ این نشست با حضور دکتر رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان استان، مهندس ضیا رضایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، الفتی معاون فرهنگی کمیته امداد و کارشناسان بنیاد نخبگان در روز دوشنبه 11 تیرماه سال جاری در محل ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان به منظور هم افزایی و تبادل نظر در خصوص گسترش همکاری ها و برنامه های مشترک برگزار گردید.

در ابتدای نشست، رضایی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام ضمن خیرمقدم، گزارشی از تاریخچه، شرح وظایف و ظرفیت‌های این نهاد ارائه نمود.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اشتغال‌زایی این نهاد، از برگزاری دوره های توانمندسازی با استفاده از پتانسیل های بنیاد نخبگان استقبال کرد.

وی با بیان اینکه نظارت مستمر بر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد باعث شده میزان انحراف در این شغل‌ها به حداقل برسد گفت: ارائه مشاوره‌های شغلی به مددجویان متقاضی شغل و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قبل از ایجاد شغل باعث شده که مشاغل ایجادشده برای مددجویان این نهاد با موفقیت همراه باشند.

وی در ادامه بر همکاری همه جانبه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با بنیاد نخبگان تاکید کرد.

در ادامه دکتر رضا خانی رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه کمیته امداد، با اشاره به اهداف  بنیاد ملی نخبگان از جمله برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان (در دو طیف مستعدان برتر و نخبه)؛ تسهیل، زمینه سازی و توانمندسازی نخبگان را جهت حضور فعال نخبگان در بخش های اقتصاد غیردولتی از اهداف بنیاد دانست.

دکتر خانی ضمن تاکید به توجه ویژه به اجتماع نخبگانی استان، تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان را در حمایت از دانشجویان و دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی، اعضای هیئت‌علمی، مخترعان و نوآوران و برگزیدگان هنری، ادبی، قرآنی و حوزوی معرفی نمود.

دکتر خانی با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش زاگرس و کویر به میزبانی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ خواستار همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی استان در برگزاری این جشنواره شد.

ایشان ضمن اعلام آمادگی بنیاد نخبگان جهت توسعه تعاملات و برنامه های مشترک؛ ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین بنیاد نخبگان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زمینه دستیابی به توسعه فرهنگی در سرآمدان استان فراهم گردد.

در پایان مقرر شد، تفاهم‌نامۀ همکاری بین بنیاد نخبگان و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای همکاری در برگزاری دوره های توانمندسازی جهت کارآفرینان، اردوهای جهادی علمی مشترک و اجرای برنامه های دوست علمی منعقد شود.

تاریخ انتشار : 1397/04/11
کد : 438
تعداد بازدید: 767

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)