پنج شنبه 22 آذر 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کتاب «ایران‌ساخت» با بهره‌مندی از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب با موضوع حمایت از کالای ایرانی منتشر شد

«ایران ساخت» عنوان کتابی است که برگرفته از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال منتشر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «ایران ساخت» تمام بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره حمایت از تولید ملی را در خود جای داده  و در بخشی از آن اشاره شده که رهبری حتی از سال ها پیش در فکر این موضوع بودند. رهبر معظم انقلاب اسلامی نخستین بار در سال 1386 خبر از یک هجمه جدی اقتصادی دادند و زنگ خطر را برای مردم، مسئولان و کارگزاران نظام به صدا در آوردند و در ان سال رهنمودهای متعددی را برای شکوفایی اقتصادی و مقاوم شدن اقتصاد ایران فرمودند که اگر ملت و دولت آستین همت را آن چنان که شایسته بود بالا می زدند خیلی زودتر می توانستیم به یک اقتصاد مقاوم و درون زا و برون ریز دست یابیم.

فصل نخست این کتاب به برخی کلیات اختصاص دارد و در فصل دوم نیز با ثمرات تقویت تولید ملی آشنا می شویم. اما فصل سوم ظرفیت های کشور برای رونق تولید ملی را مطرح کرده و در فصل چهارم درباره الزامات رونق تولید ملی توضیحاتی داده شده است. در نهایت در فصل پایانی درباره وظایف و مسئولیت های مردم و نهادهای حکومتی بحث می کند. همچنین بیانات مرتبط با موضوع شعار سال 97 که در دو ماه ابتدایی این سال ایراد شده در ابتدای کتاب درج شده است.

حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی است و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز بیان کردند آحاد ملت باید در این زمینه کمک کنند و به معنای واقعی وارد میدان شوند. در این راستا ستاد اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "ایران ساخت" را برگزار می کند که امسال دومین دوره از این جشنواره برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» است.

"ایران ساخت" در بخش های ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ است.

تاریخ انتشار : 1397/06/26
کد : 479
تعداد بازدید: 95

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)