سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مستعدان‌برتر از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی دره شهر بازدید کردند

بازدید از واحدهای صنعتی "ماداکتو استیل کرد" و "امید تجارت زاگرس" با حضور مستعدان‌برتر استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ مستعدین و برگزیدگان جوایز تحصیلی استان ایلام روز دوشنبه مورخ پانزدهم بهمن ماه 1397 از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی دره شهر و تنگه رازیانه بازدید کردند.

در ابتدای این برنامه، مدیرعامل واحد صنعتی ماداکتو استیل کرد هدف احداث واحد صنعتی را تولید سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال خودروهای سواری و باری سبک بیان نمودند.

ایشان با اشاره به حساسیت بالای این محصول و تأثیر آن بر عملکرد و کیفیت تایر؛ افزود: این شرکت تصمیم گرفت به منظور تضمین کیفیت محصول، از تکنولوژی به روز اروپایی در خط تولید استفاده نموده و دانش فنی و ماشین آلات خط تولید را از یکی از معتبرترین تولیدکنندگان و تنها دارنده دانش فنی کامل تولید استیل کورد در اروپا تأمین نماید.

وی افزود: در طراحی و اجرای تأسیسات و ساختمان های تولید، با سپردن کار به شرکت های داخلی، از توانایی و دانش ایرانی بهره گرفته و ضمن جلوگیری از خارج شدن غیر ضروری ارز از کشور، سعی در حمایت از دانش و تخصص داخلی داشته‌ است.

مدیرعامل واحد صنعتی ماداکتو استیل کرد با اشاره به تولید آزمایشی این واحد صنعتی بیان کرد: کلیه ساختمان ها و سالن های بخش تولید با مساحتی بالغ بر ۱۵۵۰۰ متر مربع به طور کامل احداث و تأسیسات مورد نیاز و ماشین آلات خط تولید نیز نصب و راه ‌اندازی شده است که در آذرماه ۱۳۹۷ تولید آزمایشی و بهره‌برداری از خط تولید آغاز گردیده است.

ایشان در خصوص اشتغال زایی و بازار محصولات استیل کرد افزود: بهره برداری از این طرح، علاوه بر پوشش کامل نیاز داخلی و ایجاد بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی مستقیم، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی خواهد داشت و گامی مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد. محصولات استیل کورد جهت استفاده در تایر خودرو سواری و خودرو باری سبک استفاده می گردد.

در ادامه مستعدان برتر از شرکت تعاونی امید تجارت زاگرس بازید بعمل آوردند. این واحد صنعتی با برند تجاری نازکام و با سرمایه ثابت 30 میلیارد ریال از سال 1395 در شهرک صنعتی دره شهر بهره برداری رسیده و فعال می باشد.

شرکت تعاونی امید تجارت زاگرس سه نوع محصول کیک، کلوچه و بیسکویت تولید می کند، ظرفیت سالانه هر کدام از این محصولات به ترتیب، کیک یک هزار و 800 تن، کلوچه یک هزار و 200 تن و بیسکویت نیز دو هزار و 600 تن می باشد.

همچنین در این برنامه مستعدین برتر از تنگه رازیانه که یکی از مناطق زیبای گردشگری و از پدیده های مهم زمین شناسی ایلام است؛ بازدید کردند.

گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1397/11/15
کد : 548
تعداد بازدید: 159

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)