سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مهلت ثبت‌نام در جشنواره رویش خلیج‌فارس تمدید شد

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از تمدید مهلت ثبت‌نام در جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس تا 8 اسفند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اخترعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی تا رسیدن به نقطۀ تولید انبوه و ثروت‌آفرینی، در بوشهر برگزار خواهد شد.

در همین راستا، جلسه تشکیل کمیتۀ علمی و اجرایی جشنوارة رویش با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، مدیر مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج‌فارس، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خلیج‌فارس، مدیر مرکز رشد زیست‌فناوری خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس پژوهشکده میگو کشور، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر، مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و رئیس و معاون پژوهشی دانشگاه پیام‌نور برگزار شد.

در این نشست، رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با مشارکت و حضور بنیادهای نخبگان استان‌های پهنة جنوب کشور (خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان) برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: فقط اختراعاتی که تاریخ ثبت آنها، 1394 بعد از آن است، مجاز به نام‌نویسی هستند و همچنین لازم است نام ارائه دهنده اختراع در جشنواره و نام‌نویسی‌کننده آن در گواهی ثبت اختراع وجود داشته باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر ادامه داد: از آنجا که ظرفیت پیش‌بینی شده برای هر جشنواره محدود است؛ اختراعات متقاضی حضور در جشنواره در یک فرایند داوری اوّلیه ارزیابی شده و برگزیدگان از میان آنان مجوز حضور در جشنواره را (حضور در فرآیند داوری نهایی) دریافت می‌کنند؛ بنابراین نام‌نویسی در این سامانه به معنای حضور قطعی در جشنواره نیست.

آذین با بیان اینکه از آنجا که هر مخترع تنها یک اختراع را برای داوری در هر یک از جشنواره‌ها می‌تواند ارائه دهد، اضافه کرد: معیارهای داوری شامل مسائل علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی، به مخترعان پیشنهاد داد بهترین اختراع خود را برای داوری جشنواره ارائه دهند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تا 8 اسفند تمدید شده است، تصریح کرد: جشنواره رویش خلیج‌فارس در تاریخ‌های 15 و 16 اسفند برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانۀ boushehr.bmn.ir برای حضور در این جشنواره ثبت‌نام کنند.

تاریخ انتشار : 1397/11/29
کد : 553
تعداد بازدید: 100

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)