سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان:
تعامل بین‌نهادی لازمه اجرای بهتر برنامه‌های نخبگانی است

سالاریه گفت: توسعه همکاری و تعامل بنیادهای نخبگان استانی با نهادها و دستگاه‌های درون‌استانی زمینه‌ساز اجرای بهتر برنامه‌های نخبگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان در سی‌ویکمین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی که به میزبانی پارک پردیس معاونت علمی برگزار می‌شود، گفت: بخش زیادی از برنامه‌های معاونت آینده‌سازان در ادامه فعالیت‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت است.

وی افزود: علاوه بر برنامه‌های قبل، معاونت آینده‌سازان بخش فرهنگی برنامه‌های مربوط به دانشجویان مستعدبرتر را نیز بر عهده دارد. 

سالاریه ادامه داد: طرح حمایت از هسته­های نخبگانی (شهید احمدی‌روشن)، حمایت و توانمندسازی دانشجویان مستعد، اردوهای جهادی ، نظام‌وظیفه‌تخصصی و همچنین حمایت از دانش‌آموختگان‌برتر برای تسهیلات پسا دکتری چمران، اشتغال در شرکت های دانش بنیان و طرح حمایت از جذب دانش آموختگان برتر در دانشگاه­ها (جایزه مرحوم کاظمی‌آشتیانی) از مهمترین محورهای فعالیت این معاونت است.

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اصلاح برخی از شیوه‌نامه‌های موجود، اظهار داشت: در جایزه شهید چمران نیز همچنان حمایت‌ها وجود دارد؛ چه زمانی که طرح‌ها و ایده‌ها متقاضی صنعتی داشته باشند و چه زمانی که طرح جزء اولویت‌های پژوهشی دانشگاه باشد.

سالاریه تصرح کرد: طرح شهید احمدی‌روشن به عنوان یکی از طرح‌های عملیاتی و مهم بنیاد ملی نخبگان در سه استان در حال انجام است و امید است در آینده به همه استان‌های کشور گسترش یابد تا ضمن آموزش و توانمندسازی مستعدان، نیازهای موجود در جوامع بومی احصاء، معرفی و با استفاده از توان مستعدان‌برتر حل شود.

وی با اشاره به تسهیلات اعطایی در حوزه نظام‌وظیفه به مستعدان‌برتر، اظهار داشت: این تسهیلات به فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اعطا می‌شود البته در چارچوب خاصی که در آیین‌نامه‌ها ذکر شده است.

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: در شناسایی مستعدان‌برتر و همچنین شناسایی و توانمندسازی مخترعین برنامه‌ّهای گذشته بنیاد در حال بازنگری و اصلاح می­باشد.

سالاریه در پایان خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی در سال آینده با ابتکار و خلاقیت بیشتری انجام می‌شود. البته رسیدن به این هدف نیازمند توسعه همکاری و تعامل بنیادهای نخبگان استانی با نهادها و دستگاه‌ها دیگر است.

تاریخ انتشار : 1397/12/25
کد : 562
تعداد بازدید: 112

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)