سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با محوریت آشنایی با تکنیک کلاه تفکر/
مرحله تکمیلی طرح دوست علمی کارآفرینی و کسب و کار برگزار شد

مرحله تکمیلی برنامه طرح دوست علمی کارآفرینی و کسب و کار با همت بنیاد نخبگان استان ایلام با همکاری پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ برنامه طرح دوست علمی کارآفرینی و کسب و کار با همت بنیاد نخبگان استان ایلام و با همکاری پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام طی روزهای 19 و 20 اسفند ماه 1397 برای دانش آموزان دختر و پسر (بصورت مجزا) متوسطه اول در مرکز کارآفرینی و توسعه اشتغال پارک علم و فناوری برگزار شد.

در ابتدای برنامه کارشناس امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان ضمن خوشامدگویی به دانش آموزان برگزیده مرحله دوست علمی؛ در خصوص برگزاری دوره تکمیلی طرح دوست علمی کارآفرینی و کسب و کار برای دانش آموزان صحبت نمود.

کارشناس امور فرهنگی بنیاد نخبگان استان ضمن تشکر از پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی ایلام در برگزاری موفق دوره مقدماتی طرح دوست علمی؛ حضور دانش آموزان در دوره تکمیلی را یک فرصت برای آشنایی با نحوه استفاده از تکنیک کلاه تفکر در کارآفرینی و اشتغال بیان نمود.

در ادامه خانم دکتر عزیزی ضمن مرور مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار؛ ارزیابی کسب و کار بر اساس واقعیت، احساسات، محدودیت­ها، مشکلات و تنگناها، جنبه­های مثبت و خوش­بینانه را تشریح نمود.

ایشان تکنیک کلاه تفکر را یکی از بهترین رو ش ها و تکنیک ها برای بالا بردن قدرت تفکر دانش آموزان در زمینه ارزیابی ایده ها است و این امکان را برای دانش آموزان فراهم می کند تا ایده ها را در قالب 6 نقش متفاوت بررسی کنند

همچنین خانم دکتر معتمدی نیا روش های بازاریابی محصولات و نحوه تبلیغ و فروش را برای شرکت کنندگان تشریح نمودند.

در ادامه برنامه به منظور آشنایی دانش آموزان با محصولات و اختراعات نوین؛ از نمایشگاه محصولات پارک علم و فناوری ایلام بازدید بعمل آمد.

 گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1397/12/21
کد : 564
تعداد بازدید: 70

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)