سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان ایلام:
نخبه‌گزینی و تخصصی‌گرایی از مهمترین اصول توسعه است

کریمی‌تبار گفت: سرمایه‌های درونی و داشته‌های بومی تنها زمانی می‌تواند منشاء اثرگذاری مثبت باشد که در اختیار نیروی‌انسانی نخبه قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد و افزایش هم‌افزایی و تعامل بین‌نهادی با هدف بکارگیری بیشتر ظرفیت‌ها و قاتبلیت‌های نخبگانی، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌‎برتر استان ایلام با نمایندۀ ولی‌فقیه در استان ایلام برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان ایلام ضمن اشاره به لزوم حمایت از مستعدان‌برتر، اقدامات بنیاد ملی نخبگان در شناسایی و توانمندسازی اجتماع نخبگانی را مناسب توصیف کرد و گفت: باید به تدریج فضا برای حضور پررنگ‌تر این افراد در عرصه‌های مدیریتی فراهم شود.

وی با تأکید بر ضرورت شایسته‌سالاری و نخبه‌گماری در سیستم‌های اداری، افزود: سرمایه‌های درونی و داشته‌های بومی تنها زمانی می‌تواند منشاء اثرگذاری مثبت باشد که در اختیار نیروی‌انسانی نخبه قرار بگیرد.

کریمی‌تبار به لزوم نخبه‌گزینی و تخصصی‌گرایی در بخش‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: بکارگیری نیروی‌انسانی متعهد و متخصص یکی از دغدغه‌های همیشگی نظام است؛ در این بخش نیز تجربیات بسیار خوبی وجود دارد. در واقع، در گذشته هر زمان که برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود از توان دانشگاه استفاده شده، موفقیت‌های خوبی نیز حاصل شده است. 

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره به موفقیت‌های کشور در  عرصه فناوری اظهار داشت: مهمترین ملاک نخبگی، اثرگذاری در جامعۀ بومی است؛ به عنوان نمونه در ایران امروز یکی از ملاک‌های اثرگذاری، کارآفرینی و اشتغال‌زایی و فراهم‌کردن بستر لازم برای رونق اقتصادی است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت و پتانسیل نخبگان؛ بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی جهت بالا بردن ظرفیت معنوی و افزایش حس دلبستگی مستعدان‌برتر تأکید کرد.

تاریخ انتشار : 1398/02/03
کد : 579
تعداد بازدید: 129

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)