سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

در راستای برنامه ریزی جهت تواناسازی مستعدان بخش دانش آموزی
برگزاری نشست هم اندیشی بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام

نشست هماهنگی و همکاری روسای بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام در جهت برنامه ریزی فعالیت های بخش دانش آموزی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ این نشست با حضور دکتر مژگان صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، دکتر کامران طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری، مهندس نبوی نژاد مسئول پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان، کارشناسان بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان روز دوشنبه مورخ نهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن خیرمقدم، به بیان برنامه ها و فعالیت های بنیاد نخبگان استان در راستای سند راهبردی کشور در امور نخبگان به ویژه در بخش دانش آموزی پرداختند.

صالحی پور با تاکید بر لزوم تعامل، هماهنگی و همکاری در برگزاری برنامه ها، بیان داشتند: محور برنامه های سال 1398 در راستای توسعه نگرش و فرهنگ کارآفرینی، کسب و کار و خلاقیت در میان مدارس و دانش آموزان می باشد.

ایشان با اشاره بر لزوم طراحی تقویم سالیانه اجرای برنامه های مشترک، افزودند: اجرای برنامه های دوست علمی، مدارس تابستانی، رویداد کارآفرینی ایده شو، تورها و بازدید از مراکز صنعتی، دیدار با مستعدان از جمله برنامه هایی است که با همکاری و همفکری پارک و پژوهش سرا طراحی و اجرا خواهد گردید.

در ادامه جلسه دکتر کامران طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری، به اهداف و وظایف این پارک اشاره نموده و بیان کردند: پارک از تمامی برنامه ها و فعالیت ها در راستای کارآفرینی و توسعه کسب و کار حمایت می کند.

ایشان با اشاره به اهداف مشترک پارک و بنیاد نخبگان، بیان داشتند: با کار تیمی و مشترک می توان گام های موثری در زمینه شتاسایی استعدادها و ایده ها و حمایت از آنان برداشت.

مهندس نبوی نژاد مسئول پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام نیز با استقبال از تعامل در راستای اجرای برنامه های بخش دانش آموزی؛ برگزاری برنامه های هدفمند در جهت فرهنگ سازی و تغییر نگرش می تواند دانش آموزان مستعد و کوشا را در راستای کارآفرینی هدایت نماید.

همچنین در این نشست مقرر گردید تقویم سالیانه اجرای برنامه های مشترک با هماهنگی و همفکری بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام در اسرع وقت طراحی و عملیاتی گردد.

تاریخ انتشار : 1398/02/09
کد : 586
تعداد بازدید: 75

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، کدپستی: 6931174186، تلفن: 32242000 (084)