چهارشنبه 2 مهر 1399

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نمایش و نقد فیلم مستند "آواز جغد کوچک"

جلسه نمایش و نقد فیلم مستند آواز جغد کوچک را برای عموم مردم به ویژه سرآمدان و مستعدان برتر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ این برنامه به همت بنیاد نخبگان استان ایلام و با همکاری صداوسیمای مرکز ایلام، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان ایلامروز چهارشنبه مورخ 16 مردادماه برگزار گردید.

فیلم مستند آواز جغد کوچک از تولیدات صداوسیمای مرکز ایلام به کارگردانی مهدی نورمحمدی است که در اولین حضورش در جشنواره بین المللی سینما حقیقت توانست کاندیدای دریافت ٦ جایزه (بهترین تهیه کنندگی، بهترین کارگردانی، بهترین صدابردای و صداگذاری، بهترین تصویربرداری، بهترین موسیقی و بهترین تدوین) شود و در نهایت با کسب سه تندیس و جایزه بهترین کارگردانی، صداگذاری و صدابرداری بر قله ی مستند ایران قرار گرفت. همچنین این فیلم به بخش مسابقه یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران راه پیدا کرد و نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی از جشن خانه سینما شده است که برگزیدگان در روز ملی سینما 31 شهریورماه، تندیس دریافت خواهند کرد.

در ابتدای برنامه دکتر مژگان صالحی پور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام ضمن خیرمقدم به حضار از صداوسیمای مرکز ایلام، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان استان درخصوص همکاری در برگزاری برنامه تشکر و قدردانی نمود.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام در ادامه بیان داشتند: بستر سازی مناسب، تقویت ساختارهای انگیزشی اجتماع نخبگانی، افزایش قدرت اثرگذاری اجتماع نخبگانی در زمینه فرهنگی، ارتقای سطح تعامل فرهنگی-تربیتی اجتماع نخبگانی از مهم ترین اهداف بنیاد ملی نخبگان در راستای اجرای برنامه های تربیتی و آموزشی است. الگو سازی و معرفی چره های برتر در حوزه های فرهنگی می تواند به استعدادهای برتر و نخبگان در انتخاب مسیر درست خدمت به جامعه بسیار اثرگذار باشد. همچنین برگزاری این برنامه با هدف معرفی توانمندی ها و پتانسیل نخبگان و مستعدان استان به مجموعه مدیریتی استان انجام می شود تا بتوان زمینه جذب و اثرگذاری بیشتر ایشان را در استان فراهم نمود.

ایشان در پایان به آقای مهدی نورمحمدی درخصوص اهتمام ایشان به مسایل زیست محیطی و خلق آثار ارزشمندی همچون درپناه بلوط، آواز جغدی کوچک، دریچه ای به قلب کبیرکوه، در امتداد کبیرکوه و پرندگان ایلام تبریک عرض نمود و برای ایشان و اعضای گروه آرزوی موفقیت کرد. همچنین فرارسیدن روز خبرنگار را به ایشان و صاحبان رسانه که در جلسه حضور داشتند تبریک گفتند.

دکتر محمد بازوند مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بنیاد نخبگان استان در برگزاری این برنامه، به معرفی آقای مهدی نورمحمدی و افتخارات ایشان در حوزه تولیدات صداوسیما پرداختند و ایشان را یکی از نخبگان استان در عرصه تولید فیلم مستند، آثار تلویزیونی عکاسی و نویسندگی دانستند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام در ادامه به بیان گزارشی از فعالیت های صداوسیمای استان در زمینه تهیه و تولید آثار مستند پرداختند و فرارسیدن روز خبرنگار را به خبرنگاران حاضر در مجلس تبریک گفتند.

در ادامه با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، قائم مقام صداوسیمای مرکز ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اعضای شورای علمی استان ایلام از آقای نورمحمدی تجلیل بعمل آمد.

سپس فیلم مستند آواز جغد کوچک برای حضار به نمایش درآمد.      

پس از نمایش فیلم؛ پذیرایی بعمل آمد و علاقمندان به نقد و بررسی فیلم در سالن نقد فیلم حضور یافته و سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را نسبت به فیلم بیان نموده و آقای نورمحمدی نویسنده و کارگردان فیلم پاسخگوی سوالات علاقه مندان بودند.

تاریخ انتشار : 1398/05/16
کد : 401
تعداد بازدید: 158

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)