دوشنبه 7 بهمن 1398

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور دانش آموزان مستعد طرح دوست علمی/
چهارمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست برگزار گردید

چهارمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به منظور معرفی و تحلیل پادکست های حوزه های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ چهارمین جلسه برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به‌ منظور معرفی و تحلیل پادکست‌های مفید و مهم در حوزه‌های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال با اهداف ایجاد انگیزه در دانش آموزان صاحب ایده و هدایت توانایی‌های ایشان روز سه شنبه 25 تیرماه سال جاری در محل سالن جلسات بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

چهارمین برنامه کتابخوانی با همت پارک علم و فناوری استان ایلام و با همکاری بنیاد نخبگان استان ایلام به بررسی کتاب بازی زندگی اثر فلورانس اسکاول شین اختصاص داده شد. قبل از برگزاری برنامه فایل صوتی کتاب جهت آشنایی با موضوع و مفاهیم کتاب در اختیار دانش آموزان قرار داده شد و یک نفر از دانش آموزان داوطلب شد تا به معرفی کتاب بپردازد.

طی برگزاری جلسه این رویداد، بازی زندگی؛ اثر فلورانس اسکاول شین به بحث و بررسی گذاشته شد.

در ابتدا یک نفر از دانش آموزان به شرح مختصری از زندگی نویسنده پرداخت و سپس در خصوص هدف نویسنده از نگارش کتاب توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه نیز در خصوص مباحث ارائه شده در کتاب از قبیل اهمیت خود باوری در رسیدن به هدف، داشتن خوش بینی و ذهن هوشیار در کنار خودباوری به عنوان مهم ترین ویژگی های لازم برای کسب موفقیت پرداخت.

نویسنده هدف خود را از نگارش کتاب بازي زنــدگي این گونه معرفی می کند که آدمي به روشني خير و صلاح خود را ببیند و ايمان را جانشين ترس کند.

ترديد تنها دشمن آدمي است. ترديد و هراس ميان انسان و بزرگترين آرمانش فاصله ايجادمي کند. به محض اينکه آدمي بتواند بي هيچ دلهره اي آرزو کند هر آرزويي بي درنگ برآورده خواهد شد. انسان با کلامي که بر زبان مي آورد مي تواند هر آنچه را که حق الهي اوست جذب کرده و به عينيت و تملک در آورد. بايد به کلامي که بر زبان مي آورد ايمان کامل داشته باشد تا بتواند به موفقیت دست پیدا کند.

در انتهای جلسه دانش آموزان در خصوص نگرش خود از مطالب ارائه شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تاریخ انتشار : 1398/04/25
کد : 410
تعداد بازدید: 52

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)