دوشنبه 7 بهمن 1398

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور دانش آموزان مستعد طرح دوست علمی/
پنجمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست برگزار گردید

پنجمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به منظور معرفی و تحلیل پادکست های حوزه های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ پنجمین جلسه برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به‌ منظور معرفی و تحلیل پادکست‌های مفید و مهم در حوزه‌های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال با اهداف ایجاد انگیزه در دانش آموزان صاحب ایده و هدایت توانایی‌های ایشان روز سه شنبه اول مرداد ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

پنجمین برنامه کتابخوانی با همت پارک علم و فناوری استان ایلام و با همکاری بنیاد نخبگان استان ایلام به کتاب اثر هاله ای اثر دکتر فیل رزنویگ اختصاص داده شد. قبل از برگزاری برنامه فایل صوتی کتاب جهت آشنایی با موضوع و مفاهیم کتاب در اختیار دانش آموزان قرار داده شد و یک نفر از دانش آموزان داوطلب شد تا به معرفی کتاب بپردازد.

طی برگزاری جلسه این رویداد، اثر هاله ای؛ اثر دکتر فیل رزنویگ به بحث و بررسی گذاشته شد. در ابتدا یک نفر از دانش آموزان به شرح مختصری از زندگی نویسنده پرداخت و سپس در خصوص هدف نویسنده از نگارش کتاب توضیحاتی ارائه داد.

نویسنده در این کتاب از الگوهای شبه علمی در توضیح دلایل موفقیت شرکت‌ها انتقاد می­کند و به بررسی خطاهای شناختی که انسان ها در موقعیت های مختلفی در جامعه با آن مواجه هستند می پردازد.

نویسنده در کتاب خود آورده است که بسیاری از کتاب­هایی که درباره‌ی موفقیت در کسب و کار نوشته ‌شده‌اند پر از تضمین‌های محکم و راهنمایی هستند که نویسندگان ادعا می‌کنند به روش کاملا علمی و از مطالعه‌ی شرکتهای دیگر استخراج کرده اند اما بیشتر این کتاب‌­ها خطاهای بزرگ شناختی و منطقی دارند.

در ادامه برنامه برخی از خطاهای شناختی که می تواند کارآفرینان را در حوزه کسب و کار دچار مشکل کند از جمله خطای اعتمار به نفس بیش از حد، تایید اطلاعات خود، تمرکز بر آخرین اطلاعات، تمرکز بر اطلاعات در دسترس، تفکر کلیشه ای و ... معرفی شد و دانش آموزان در خصوص نگرش خود از اثرهاله ای و انواع خطاهای شناختی که در موقعیت های مختلفی با آن روبرو شده اند به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تاریخ انتشار : 1398/05/01
کد : 411
تعداد بازدید: 52

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)