دوشنبه 7 بهمن 1398

 

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با حضور دانش آموزان مستعد طرح دوست علمی/
ششمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست برگزار گردید

ششمین برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به منظور معرفی و تحلیل پادکست های حوزه های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان ایلام؛ ششمین جلسه برنامه کتابخوانی در قالب پادکست به‌ منظور معرفی و تحلیل پادکست‌های مفید و مهم در حوزه‌های خلاقیت، کارآفرینی و اشتغال با اهداف ایجاد انگیزه در دانش آموزان صاحب ایده و هدایت توانایی‌های ایشان روز سه شنبه هشتم مرداد ماه سال جاری در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

ششمین برنامه کتابخوانی با همت پارک علم و فناوری استان ایلام و با همکاری بنیاد نخبگان استان ایلام به بررسی کتاب آرمان شهری برای واقع گراها اثر روتگر برگمن اختصاص داده شد. قبل از برگزاری برنامه فایل صوتی کتاب جهت آشنایی با موضوع و مفاهیم کتاب در اختیار دانش آموزان قرار داده شد و یک نفر از دانش آموزان داوطلب شد تا به معرفی کتاب بپردازد.

طی برگزاری جلسه این رویداد، کتاب آرمان شهری برای واقع گراها به بحث و بررسی گذاشته شد.

در ابتدا یک نفر از دانش آموزان به شرح مختصری از زندگی نویسنده پرداخت و سپس در خصوص هدف نویسنده از نگارش کتاب توضیحاتی ارائه داد. نویسنده در ابتدا به معرفی برخی از آرمان شهری بشری همچون ریشه کنی فقر، برقراری عدالت اجتماعی، توجه به سلامت و بهداشت در جوامع بشری می پردازد. تک تک پیشرفت های بشر تا کنون در ابتدا آرمان شهر افرادی بودند که پیش از ما وجود داشته اند.

همچنین در این کتاب به معرفی آرمان شهر کارآفرینانی می پردازد که توانسته اند با تلاش به هدف نهایی خود دست پیدا کنند که معرفی این مثال ها برای دانش آموزان علاقمند به زمینه کارآفرینی می تواند نقش مهمی در افزایش علاقه و انگیزه ایشان در ادامه مسیر کارآفرینی داشته باشد.

تاریخ انتشار : 1398/05/08
کد : 412
تعداد بازدید: 77

                        تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
                     آدرس: ایلام، بلوار دانشجو، روبروی دانشگاه پیام نور، بنیاد نخبگان استان ایلام، تلفن: 32242000 (084)